Eviniz için doğru güçteki jeneratör nasıl seçilir

Mühendislerimizin yazdığı bu makale ile, evinizde elektrikleriniz kesildiğinde çalışacak en doğru jeneratörü satın alma konusunda fikir sahibi olacaksınız ,

Evinizde plansız bir elektrik kesintisi olduğunda, bozulmuş yiyecekler, donmuş borular, su basmış bodrumlar ve küflü duvarlar gibi uzun bir rahatsızlık ve masraf listesiyle karşılaşabilirsiniz. Ve kesinti günlerce veya haftalarca devam ettiğinde sorun çok daha büyük olabilir.

Bir jeneratör, bu sorunlara karşı ilk savunma hattıdır, ancak doğru ürünü seçmek zor olabilir. Standart boyutlarda bir evde kullanacağınız Jeneratör modelleri, yaklaşık 450 dolardan başlar ve 15.000-20.000 doları bulabilir.

İhtiyaçlarınız için hangi tip veya boyuttaki jeneratörün doğru olduğunu nasıl anlarsınız? Bunu öğrenmek için makalemizi okumaya devam edin.

Dikkate alınacak faktörler

ihtiyacınız olan jeneratör boyutunu belirlemek için, çok basitçe ihtiyacınız olan cihazları göz önünde bulundurun ve watt değerlerini toplayın.Kullandığınız elektrikli cihazların ilk çalışma anında 2-3 katı akım çekebileceğini de unutmayın.

Eğer portatif jeneratör satın alacaksanız ve bütçe sorununuz yoksa, klasik jeneratörlerin yaklaşık 2-3 katı daha yüksek fiyata, Daha sessiz ve daha fazla yakıt tasarruflu bir jeneratör için önden daha fazla ödeme yapmaya hazır olun ve bunu sık kullanırsanız potansiyel olarak tasarruf sağlayabilirsiniz, o zaman invertör tipi jeneratörlere bakın.

Telefon ile uzman yazdımı almak isterseniz, 0216 312 79 79 numaradan bizi arayabilir, isterseniz [email protected] mail adresine mail gönderebilirsiniz.

Sitemizdeki jeneratör güç hesaplama bölümünden, elektrikli cihazlarınızı girerek de hesaplama yapabilirsiniz