Ev Tipi Jeneratör kaç saat çalışır

dizel jeneratör

Ev tipi jeneratörlerin çalışabilme süresi, doğru jeneratör seçimine bağlıdır. Portatif jeneratör ‘ler (hava soğutmalı) sürekli en fazla 8-10 saat çalışması önerilirken, su suğutmalı, sabit dizel jeneratörler yakıtları dolu olduğu sürece hiç durmadan, bakım zamanı gelinceye kadar ( yaklaşık 250 çalışma saati ) çalışabilirler.

Hiç durmadan çalışabilecek jeneratör için doğru marka ve kalitede jeneratör edinmelisiniz. Güçbir Jeneratör markalı sabit jeneratörler sürekli kullanım için uygun ürünlerdir.

Ev tipi jeneratörler, genellikle ihtiyaçlarına ve yakıt kapasitesine bağlı olarak farklı süreler boyunca çalışabilirler. Bir ev tipi jeneratörün kaç saat çalışabileceği aşağıdaki faktörlere de bağlıdır:

Yakıt Kapasitesi : Jeneratörünüzün yakıt deposunun ne kadar büyük olduğu, kaç saat boyunca çalışabileceğini belirler. Daha büyük yakıt tankları daha uzun süreli çalışma sağlar.

Yük Kapasitesi : Jeneratörünüzün ne kadar elektrik yükü taşıyabileceği de önemlidir. Daha büyük bir yük, jeneratörünüzün daha hızlı tükenmesine neden olabilir.

Yakıt Türü : Jeneratörler farklı yakıt türlerini kullanabilir, bunlar arasında benzin, dizel, doğalgaz ve propan bulunur. Yakıt türü, çalışma sü

resini etkileyebilir çünkü farklı yakıt türleri farklı enerji yoğunluklarına sahiptir.

Otomatik veya Manuel Mod : Bazı jeneratörler otomatik olarak devreye girer ve elektrik kesildiğinde kendiliğinden çalışırken, diğerleri manuel olarak başlatılmalıdır. Otomatik bir jeneratör, kesinti olduğunda hemen devreye girecektir.

Jeneratörün Yaşı ve Verimliliği : Jeneratörünüzün yaşına ve verimliliğine bağlı olarak, yakıtı daha verimli bir şekilde kullanabilir ve daha uzun süreli çalışabilir. Ülkemizde, Perkins Jeneratör motorlu jeneratörler yoğunlukla tercih edilmektedir.

Jeneratörünüzün özelliklerine, yakıt türüne ve çalışma koşullarına bağlı olarak, ev tipi bir jeneratör birkaç saat ila birkaç gün boyunca çalışabilir. Bu nedenle, jeneratörünüzün belirli çalışma süresini doğrudan belirlemek için üretici tarafından sağlanan kullanım kılavuzuna başvurmanız ve düzenli bakım yapmanız önemlidir. Ayrıca, jeneratörünüzü güvenli bir şekilde kullanmayı öğrenmelisiniz ve kesintiler sırasında yakıt düzeyini izlemelisiniz. Güçbir Jeneratör, Perkins OEM üreticisidir.

 

dizel jeneratör
ev tipi jeneratör